Złomowanie pojazdów

Złomowanie pojazdów Ciechanów

Złomujemy pojazdy wszelkiego typu, od samochodów osobowych, skuterów, motocykli, ciężarówek po ciągniki czy przyczepy. Działamy w sposób legalny, dlatego możesz bezpiecznie wyrejestrować pojazd. Korzystając z naszych usług, otrzymasz gotówkę od ręki, a dodatkowo dbasz o ochronę środowiska naturalnego.

Jak wygląda proces złomowania? 

Starego i wysłużonego lub powypadkowego pojazdu nie można porzucić na parkingu czy w lesie. Zgodnie z obowiązującą ustawą o Ruchu Drogowym taki pojazd należy poddać złomowaniu, aby móc go wyrejestrować. 

Właśnie nasz punkt Auto Szrocik zajmuje się pełnoprawną kasacją czy demontażem uszkodzonych lub wysłużonych pojazdów wszelkiego typu . Złomujemy samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, ciągniki, motocykle, a nawet przyczepy czy naczepy. Mamy wszelkie uprawnienia, niezbędne maszyny, zbiorniki na substancje chemiczne i co najważniejsze, upoważnienie wydane przez Wojewodę upoważniające nas do złomowania samochodów. Do tego mamy ogromne doświadczenie – działamy na rynku od 2005 roku. Złomujemy auta nie tylko z takich okolic jak: Przasnysz, Płońsk, Raciąż, Gołymin Ośrodek, Mława, Glinojeck, ale także z całej Polski 

W celu zezłomowania wraku lub wysłużonego auta zgłoś się do nas z: 

  • dowodem tożsamości – ewentualnie inny dowód potwierdzający tożsamość, 
  • tablicami rejestracyjnymi, 
  • dowodem rejestracyjnym, 
  • kartą pojazdu, jeśli była wydana, 
  • ciągłością umów kupna-sprzedaży czy faktur, jeśli samochód został zakupiony, a nie dokonano jego przerejestrowania (od wpisanego właściciela w dowodzie rejestracyjnym po obecnego użytkownika), 
  • innym dokumentem potwierdzającym dane z dowodu rejestracyjnego np.: zaświadczenie z wydziału komunikacji. 

Następnie wydajemy zaświadczenie dokumentujące unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu czy tablic rejestracyjnych. Dodatkowo otrzymasz zaświadczenie w trzech egzemplarzach o zezłomowaniu pojazdu – jeden dla nas, drugi dla Ciebie, a trzeci dla wydziału komunikacji. Od wydania zaświadczenia masz 30 dni na samodzielne wyrejestrowanie samochodu. 

Nie zapomnij o możliwości ubiegania się o zwrot nadpłaconej polisy OC. Jeśli złomowanie pojazdu następuje przed upływem zakończenia umowy polisy, to możesz odzyskać za ten okres pieniądze od zakładu ubezpieczeniowego. Okres podlegający zwrotowi nadpłaty liczony jest od dnia demontażu po datę zakończenia biegu umowy OC. 

Kiedy samochód oddać do kasacji?

Kiedy samochód oddać do kasacji? 

Auto oddaje się do kasacji, kiedy już nie opłaca się go naprawiać. Samochód psuje się bez przerwy, a właściciel ponosi ogromne koszty za nowe części i usługi zakładów mechanicznych. Następnie zaczyna zalegać jako wrak i generuje koszty ubezpieczenia. Zalegający pojazd niestety nie może zostać wyrejestrowany bez złomowania. Bez wyrejestrowania koniecznie należy ubezpieczać samochód, mimo tego, że nie jest już eksploatowany. W przypadku złomowania korzyść jest podwójna, ponieważ za złomowany samochód możesz otrzymać gotówkę od ręki, a do tego nie ponosisz kosztów jego utrzymania. 

Złomowaniu podlegają także samochody uszkodzone w wypadkach drogowych. Szczególnie te, które kosztami napraw przewyższają wartość pojazdu. Nawet jeśli zdecydujesz się naprawić taki pojazd, to może nie zostać dopuszczony do ruchu drogowego przez okręgową stację diagnostyczną. Po co ryzykować, jeśli można otrzymać pieniądze od towarzystwa ubezpieczeniowego i dodatkową gotówkę za złomowanie? 

recykling aut

Dbamy o środowisko – recykling aut 

Korzystając z naszych usług, dbasz także o środowisko. Zalecane i legalne punkty demontażu i kasacji aut jak nasz, to w pełni prawne działalności. Mamy specjalistów, którzy zajmują się od 2005 roku demontażem i złomowaniem samochodów. Dlaczego to takie ważne? 

Przede wszystkim złomując samochód w sposób legalny, masz pewność, że żadne płyny chemicznie nie przenikną do gleby i nie skażą jej na dziesięciolecia. Posiadamy specjalne zbiorniki na oleje, płyny chłodnicze, hamulcowe. Zgromadzone substancje wysyłamy do wyspecjalizowanych zakładów do utylizacji chemikaliów. 

Gaz znajdujący się w samochodzie również należy zneutralizować w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego. Mamy na wyposażeniu specjalne pojemniki ciśnieniowe do usuwania gazu z pojazdu bez szkody dla atmosfery. 

Wszelkie gumowe czy plastikowe elementy pojazdu również zostaną zutylizowane z troską o naszą zieloną planetę. Niestety, ale paląc samodzielnie tworzywa sztuczne, powodujesz, że ulatniają się w powietrze trujące związki chemiczne. Naszym zadaniem jest przekazanie starych gum, plastików do utylizacji w wyspecjalizowanych zakładach. 

Na koniec zdemontujemy poduszki powietrzne, akumulator, klimatyzację, czyli elementy niebezpieczne dla człowieka, ponieważ mogą wybuchnąć, a do tego zalać np.: kwasem. Oddając nam auto do kasacji, dbasz o środowisko i własne zdrowie. 

Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego

Jeśli masz konkretne pytania dotyczące sposobu złomowania pojazdu, jego sprzedaży czy dostępności części, skorzystaj z naszego formularza kontaktowego. Podając parametry pojazdu takie jak: marka, model, stan techniczny możesz uzyskać wycenę jego zakupu. Przez formularz kontaktowy uzyskasz bardzo szybko informacje również o zakupie części samochodowych. Podaj model, markę, rok produkcji pojazdu, opisz interesujące Cię części, a my sprawdzimy ich dostępność i możliwość pozyskania. Nie zapomnij podać nam danych niezbędnych do kontaktu. Zostaw nam swój numer telefonu, e-mali oraz podstawowe dane, a my skontaktujemy się z Tobą w dogodnej formie dla Ciebie.*Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.

Możesz również napisać do mnie na e-mail lub zadzwonić