Auto złom

Legalny auto szrot

Szrocik to legalnie działająca stacja demontażu pojazdów. Zajmujemy się złomowaniem samochodów różnego typu. Możesz u nas zostawić swój samochód osobowy, ciężarowy, ciągnik, motocykl, skuter, a nawet przyczepę i naczepę. Wszystkie pojazdy przejdą przez proces kasacji, a Ty otrzymasz od nas gotówkę do ręki. Prawda, że to wygodne rozwiązanie?

Kiedy można złomować pojazd?

Auto kasacja to racjonalny sposób na pozbycie się uszkodzonego pojazdu. Jeśli nie nadaje się on do jazdy, a koszty naprawy przewyższają znacznie jego wartość, nie zastanawiaj się – skorzystaj z możliwości złomowania. Dzięki temu odzyskasz pewną część wartości auta i nie będziesz ponosić dodatkowych strat, związanych z kosztami utrzymania.

Pojazd, który nie jest w ogóle użytkowany z uwagi na swój wiek oraz wysoki stan zużycia, również warto, abyś oddał na auto szrot. Będzie on poddany recyklingowi, co przysłuży się nie tylko Tobie, ale całej planecie. U Ciebie z kolei zwolni się miejsce na podwórku lub w garażu.

Twój samochód został uznany za wrak? To przesłanka, aby przekazać go do naszego auto złomu. Zajmiemy się nim, a Ty nie będziesz go naprawiać, wydawać pieniędzy na mechaników oraz części, a także przechodzić przez formalności, związane z badaniem technicznym i ponownym dopuszczeniem do ruchu. Interesuje Cię auto kasacja Twojego pojazdu? Skontaktuj się z nami!

Złomowanie pojazdu – jak wygląda auto kasacja?

Do naszego auto szrotu możesz zgłosić się z każdym rodzajem pojazdu. Złomowanie to proces, w ramach którego poddajemy recyklingowi samochody osobowe i ciężarowe, autobusy, autokary, ciągniki, motocykle, skutery, przyczepy oraz naczepy. Kiedy zgłosisz się do naszego auto złomu, wycenimy pojazd i otrzymasz od nas gotówkę.

Wystawimy również dokumenty, takie jak: zaświadczenie o złomowaniu pojazdu (w 3 egzemplarzach, przy czym jeden pozostanie w naszym auto szrocie), zaświadczenie unieważniające dowód rejestracyjny oraz zaświadczenie unieważniające tablice rejestracyjne.

Złomowanie pojazdu – jakie dokumenty są potrzebne?

Abyśmy mogli podjąć się złomowania pojazdu, który do nas zgłosisz, będziemy potrzebować kilku dokumentów. Na ich podstawie będziemy w stanie stwierdzić, że jesteś właścicielem przedmiotowego auta, motocykla, ciągnika, czy też naczepy. Dlatego też zgłoś się do naszego auto szrotu z:

  • dowodem rejestracyjnym pojazdu, który chcesz poddać auto kasacji, a jeśli go nie posiadasz, przedstaw nam dokument wydany przez wydział komunikacji,
  • umową kupna-sprzedaży, jeśli nabyty przez Ciebie pojazd nie został przerejestrowany,
  • swoim dowodem osobistym,
  • zgodą na auto kasację podpisaną przez współwłaściciela,
  • wpisem do ewidencji działalności gospodarczej, jeśli chcesz przekazać na auto złom pojazd, który jest zarejestrowany na firmę.

Co zrobić po złomowaniu pojazdu?

Po wizycie z pojazdem w naszym auto złomie, możesz podjąć dalsze kroki w celu jego wyrejestrowania. Z kompletem otrzymanych od nas dokumentów zgłoś się do wydziału komunikacji. Masz na to 30 dni od momentu wydania zaświadczenia o złomowaniu pojazdu.

Jeśli Twój samochód był ubezpieczony, to nie zapomnij zgłosić faktu złomowania pojazdu do ubezpieczyciela. Możesz ubiegać się o zwrot uiszczonej składki na polisę OC za każdy niewykorzystany dzień takiej ochrony.

Auto złom

Dlaczego warto oddać pojazd na auto szrot?

Samochód, motocykl, czy też naczepa, która nie nadaje się do użytku, zwykle zajmuje miejsce na podwórku lub w garażu. Dodatkowo kurzy się, a co gorsza – trzeba opłacać składkę na ubezpieczenie OC. Jeśli zatem pojazd nie nadaje się do użytku, warto go przekazać na auto szrot.

Złomowanie pojazdu to oszczędność czasu, pieniędzy oraz ewentualnego stresu związanego z utrzymywaniem samochodu. Skoro jest on niezdatny do jazdy lub koszty naprawy przewyższają wartość, nie ma po co go trzymać. Złomowanie pojazdu na legalnie działającym auto szrocie to pewność, że zostanie on poddany recyklingowi, a także możliwość otrzymania za niego gotówki.

Przetrzymywanie starego lub uszkodzonego pojazdu, który nie jest użytkowany, to także problem dla środowiska. Samochód składa się z metalowych oraz plastikowych elementów, które po jakimś czasie ulegają rozkładowi. Jeśli ma on wycieki, to substancje chemiczne przenikają do gleby, a w powietrzu unoszą się szkodliwe związki. Oddając pojazd na auto złom, możesz uniknąć takich problemów, a zarazem zadbać o planetę.

Złomowanie pojazdu

Skorzystaj z doświadczenia auto złomu Szrocik

Auto złom Szrocik w Ciechanowie to profesjonalna stacja demontażu pojazdu. Działamy legalnie w oparciu o wydane przez Wojewodę upoważnienie. Dysponujemy przestrzenią do prowadzenia auto kasacji, odpowiednimi maszynami, zbiornikami na substancje chemiczne oraz wykwalifikowaną kadrą. Współpracujemy z legalnie działającymi zakładami utylizacji, a tym samym dbamy o nasze wspólne środowisko. Zaufaj naszemu doświadczeniu i przekaż swój pojazd na nasz auto złom Szrocik w Ciechanowie! Złomujemy pojazdy z okolic: Ciechanowa, Mławy, Przasnysza, Chorzele, Makowa Mazowieckiego, Płońska, Nidzicy, Działdowa, Żuromina, Sierpca, Drobina, Raciąża, Wyszogrodu, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Serocka, Pułtuska, Wielbarka, Różana, Ostrołęki oraz z całej Polski.

Potrzebujesz więcej informacji? Wypełnij formularz kontaktowy

Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega złomowanie samochodów? Szukasz szrotu, który zajmuje się sprzedażą używanych części samochodowych? Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego. Po przesłaniu zapytania do naszego szrotu zapoznamy się z nim najszybciej, jak to możliwe, przygotujemy ewentualną wycenę złomowania pojazdów lub sprzedaży używanych części samochodowych i odpiszemy Ci, lub zadzwonimy do Ciebie!*Pola zaznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.

Zadzwoń do nas lub napisz maila

Stację demontażu pojazdów Szrocik znajdziesz tutaj